Esiet sveicināti ”Zvaigzne” mājas lapā!

LVUK FLAG
Video
ar mūsu
aktivitātēm!

😊

 

12. decembrī pl. 10:00–15:30 Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrā notiks 8. Zemgales reģiona amatnieku un mājražotāju kontaktbirža.

1.decembrī SAEIMA CILVĒKIEM AR INVALIDITĀTI.
Diskusijā piedalīsies:
• Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece
• Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētājs Andris Skride
• Labklājības ministrs Jānis Reirs
• Veselības ministre Anda Čakša30.novembrī pl.14:00 Jelgavas 4.vidusskolā (Akmeņu ielā 1).Sabiedrības integrācijas pārvalde kopā ar Sociālo lietu pārvaldi laipni aicina Jūs un biedrības biedrus uz Starptautiskai invalīdu dienai veltītu koncertu “Ar sauli sirdī”


27. novembris Konferences un svinīgās ceremonijas reģistrācijas saite: https://ej.uz/novembris27 *Tiesībsargs sadarbībā ar Invalīdu un viņu draugu apvienību “Apeirons” un Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) jau ceturto gadu organizē Invaliditātes dienai veltītus pasākumus


27. novembrī (otrdien) plkst.15:00 Sabiedrības integrācijas pārvaldē (Skolotāju ielā 8, 1. stāva NVO kabinetā) notiks Jelgavas pilsētas domes sabiedrības integrācijas komisijas sēde.Darba kārtība:

1.                      1. Pilsētas objektu vides pieejamības monitorings.  Ziņo: O. Šulcs – JJPA “Sabiedrības integrācijas pārvalde” speciālists darbam ar senioriem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.


28.OKTOBRĪ plkst. 12:00 KINO! Ģimenes filmu “Bille” (Latvija, 2018)


19.10.18. Jelgavā aizvadīts ikgadējais vides monitorings, pārbaudot vides pieejamību cilvēkiem ar kustību, redzes un dzirdes traucējumiem, senioriem, jaunajām māmiņām un citām personām ar īpašām vajadzībām sešos sabiedriskos objektos pilsētas centrā un Pārlielupē. Eksperti secina, ka situācija jaunajos objektos ir krietni labāka – biežāk tiek ievērotas prasības un domāts par vides pieejamības niansēm, taču izvēlētie risinājumi daudzviet nav praktiski.

2018.gada 30.oktobrī, “CILVĒKS. DARBS. TILTS. SATIKŠANĀS!Sociālas integrācijas valsts aģentūras Eiropas sociālā fonda projekts Nr.9.1.4.1/16/I/001 “Personu ar invaliditāti vai garīga rakstura traucējumiem integrācija nodarbinātībā vai sabiedrībā” 


 27.09.18.  projekta noslēgums, kurš iesākās 06.03.16.- 13 valstu ES projekts «Uz vērtībām un uzticību balstītas, iekļaujošas, solidāras Eiropas attīstība ar sociālo investīciju palīdzību».Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Komunikācijas fakultātes dekāne Taņa Lāce un profesore Ritma Rungule. Projekta laikā individuāli aprunājās ar daudzām zvaigznītēm. «Vai pēc 2008. gada krīzes dzīvot kļuvis vieglāk?»Kā nodrošinās fiziskās vides, transporta, informācijas un komunikācijas
tehnoloģiju un citu sabiedrībai paredzēto objektu un pakalpojumu pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti, ka arī cilvēkiem ar atšķirīgām spējām, visiem, kam dažādu apstākļu dēļ ir ierobežotas iespējas pārvietoties, redzēt, sadzirdēt, saprast, iekļūt institūcijās un saņemt pakalpojumus.”Kas notiek un notiks Jelgavā?


Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO atbalsta programma” Motivācijas programma darba meklēšanai un sociālā mentora pakalpojumi ilgstošajiem bezdarbniekiem ar invaliditāti”.


Veselības vingrošanu īstenojot projekta «Kompleksu veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Jelgavas pilsētā, I kārta»nelielās grupās tiek aicinātas personas ar invaliditāti. Plānots izveidot trīs grupas – pirmā no tām sāks vingrot 18. septembrī, otrā – 19. septembrī, bet trešā – 21. septembrī. Nodarbību sākums ir pulksten 12. Kopumā katrai no šīm grupām plānotas astoņas bezmaksas vingrošanas nodarbības, kas notiks reizi nedēļā.

Visas vingrošanas nodarbības vadīs fizioterapeiti, un tās notiks Jelgavas poliklīnikā.Lai iesaistītos bezmaksas vingrošanas nodarbībās, nepieciešams iepriekš pieteikties pa tālruni 63048913 (K.Lankovska).


2.septembris – atceres pasākums, veltīts Kārļa Ulmaņa 141.jubilejai ”Pikšās”.


 Pāvests Francisks Latvijā 2018. gada 24. septembris Rīga – Aglona.


18.08.18. Ekskursija uz Likteņdārzu


2018. gada. 25. augustā, pl. 1100 Vieglatlētikas festivāls Mēs – riteņkrēslos Tukumā 2018 “ Tukuma pilsētas sporta un atpūtas kompleksā (Lauktehnikā, Kuldīgas ielā 74.) Sacensības notiks sekojošos sporta veidos: lodes grūšanā, diska mešanā, šķēpa mešanā, tāllēkšanā, skriešanā. Ratiņniekiem 100m, 400m distancē, 100m ar laika kontroli arī interesentiem, kas vēlas izmēģināt spēkus šajā disciplīnā, dažādas sporta aktivitātes.


29. jūlijā pulksten 14 – pastaiga pa Jelgavu: ekskursija cikla «Jelgavas likteņstāsti» ietvaros. Ilgums – 2 stundas. Pieteikšanās pa tālruni 63005447, 63005445 (sākums – no Sv.Trīsvienības baznīcas torņa). 


5.07.18.Atpūta pie Skatu torņa Jelgavas Pils salā – 19,2 metrus jeb sešus stāvus augstais tornis ļauj aplūkot ne tikai Pils salā mītošos savvaļas zirgus un putnus, bet arī pilsētas panorāmu.


24.maijā pilsētas svētku svinīgajā pieņemšana pie Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja Andra Rāviņa

22.05.18.un 18.06.18. Ekskursijas uz Rundāles pili18.05.18.”Aspazija” – 20!


28.04.2018. Biedrība Wings for Wheels sadarbībā ar European Disability Network. Pasākums tiek organizēts starptautiskajā konferencē “Bridges to inclusion”.

29.aprīlī Jelgavas nevalstisko organizāciju pārstāvji – pieaugušie, jaunieši un bērni piedalījās pasākumā „Jelgavas NVO Sporta spēles 2018”, kas notika Jelgavas Sporta hallē.

19.04. Latvijā pie ”Wings for Wheels”(spārni riteņiem) ir atbraukusi grupa no Francijas 8 cilvēku sastāva. Viņi gribētu atbraukt ciemos pie mums  ar programmu.

-YWAM  Riga STAFF- biedrība Wings for Wheels.


23.03.18. ekskursija uz Salaspils Nacionālo botānisko dārzu oranžēriju


14.03.18. Piedzīvojumu filma “Nameja gredzens” (Latvija, 2018) 


 

09.03.16.  Rimi veikalā Jelgavā labdarības akcija Paēdušai Latvijai.


  • Veselības veicināšanas nodarbības iedzīvotājiem notiek, īstenojot projekta «Kompleksu veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Jelgavas pilsētā, 1.kārta» aktivitātes.

  • Latvijas Samariešu apvienība dāvina gaismu atstarojošās vestes, kuras mums uzticēts iadalīt
    > primāri vīriešiem pēc 60 g.v. un
    > velosipēdistiem, taču varam dalīt arī citām personām.


25.02.18. Ā.Alunāna Jelgavas teātra izrāde A.Birbele “Koridors”.


15. februārī plkst. 16 Latvijas Nacionālās bibliotēkā Dzimumu līdztiesības balvas 2017 apbalvošanas ceremonija.


18.01.18.  ceturtdienā plkst.11.00. pie mums ZVAIGZNĒ intervēt atbrauks ”Sustento” avīzes no ”Sustento” avīzes redaktore Valda. Pēc Guntas Ančas personīgā lūguma. Tā kā nāciet un varēsiet visu ko pateikt.

23. janvārī pulksten 17 – JPPI «Kultūra» BJDK «Vēja zirdziņš» labdarības koncerts – koncertuzvedums «Sapņo Ringla…» pēc E.Ādamsona pasakas «Čigānmeitēns Ringla» motīviem. Mūzikas autors – J.Lūsēns, horeogrāfes – A.Andersone un G.Trukšāne, mākslinieciskā vadītāja – A.Skrastiņa. Ieeja – ar ielūgumiem (kultūras namā).


19.01.17.pieņemšana pie bīskaps Edvarda Pavlovska, atsevišķs pasākums rīkots tieši aktīvākajām pilsētas nevalstiskajām organizācijām

2018. GADS- 14.janvārī  Jelgavas pilsētas kultūras nama Lielajā zālē tradicionālais koncerts “Pareizticīgo Ziemassvētki”.

Mūsu pasākumi 2018.gadā.

MĪĻIE biedri, atbalstītāji un ikviens, kas domās un darbos ir kopā ar mums!
Lai jauks un brīnumu piepildīts ir šis svētku gaidīšanas laiks un lai sirdssilti jums Ziemassvētki kopā ar saviem vismīļākajiem cilvēkiem!
Vislielākais paldies ikvienam par kopīgo darbu šinī gadā un ceram uz vismaz tikpat aktīvu sadarbību arī 2018. gadā!
Lai izdodas neapstāties pie sasniegtā! Tava ”Zvaigzne” JSIO