2017.gads

26.12.17. Ziemassvētku pasākums ”Zvaigznē”

1. decembrī Jelgavas 4. vidusskolas aktu zālē notiks Starptautiskajai invalīdu dienai veltīts koncerts «Ar sauli sirdī». To pulksten 14 aicināti apmeklēt visi Jelgavas pilsētas iedzīvotāji ar īpašām vajadzībām – gan tie, kuri apvienojušies nevalstiskajās organizācijās, gan individuāli. Koncertā piedalīsies Jelgavas sieviešu invalīdu organizācijas «Zvaigzne» ansamblis, dienas centra «Atbalsts» klienti, Edgars un Katrīne Kreiļi, Juris Vizbulis un citi.


 

29.novembrī no plkst. 18.00 līdz 20.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē (Mūkusalas ielā 3, Rīgā).Latvijas Republikas tiesībsargs Juris Jansons aicina Jūs uz Gada balvas personu ar invaliditāti atbalstam pasniegšanas ceremoniju, lai godinātu tās nevalstiskās organizācijas, kas pārstāvējušas cilvēku ar invaliditāti intereses.


15.novembrī, plkst. 12:00, Borisa un Ināras Teterevu fonda rīkotajā programmas “Iedod darbu čaklām rokām” atklāšanas pasākumā, kas notiks š.g.Raiņa un Aspazijas mājā, Baznīcas ielā 30, Rīgā


10.11.17.“Pārtikas banka Paēdušai Latvijai palīdz Latvijas ģimenēm ar bērniem, senioriem un invalīdiem, kuri dažādu apstākļu dēļ ir nonākuši trūkumā, taču nekādus sociālos pabalstus nesaņem. Ikdienā pārtikas pakas tiek komplektētas no uzņēmumu ziedojumiem un ziedojumu kastītēs savāktajiem līdzekļiem. Savukārt divreiz gadā ikviens Latvijas iedzīvotājs var tieši iesaistīties un līdzās saviem ikdienas pirkumiem ar pārtikas paku palīdzēt līdzcilvēkiem. Izvēloties ilgstoši lietojamus produktus, ikvienam ir iespēja sniegt atbalstu tiem līdzcilvēkiem, kuriem ikdienā trūkst pārtikas” .


2017. oktobris- decembris. Līdzdalība Projektā-
Nacionālais attīstības plāns, 2020, ES Eiropas Sociālais fonds”Kompleksa veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Jelgavas pilsētā”.Sadarbībā ar Integrācijas pārvaldi nodarbības par veselīgu uzturu,  par emocionālo veselību, vingrošanas nodarbības.


18. oktobrī, plkst. 13.00 Jelgavā.   pasākums “IERAUGI CITĀDĀK!”, ko organizē Latvijas Neredzīgo biedrības Jelgavas TO sadarbībā ar biedrību “Kultūras un mākslas centrs “Nātre”” un ZRKAC.


* 25. oktobrī  Ģimenes filmu “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru”..
* 22. plkst. 14. Boulings Ledus hallē(pie Valdekas). Aija aicina uz savu 35. dzimenīti.

05.10.17.- 14.12.17. vingrošana fizioterapeita vadībā nodarbības, kuras ilgs līdz Ziemassvētkiem

varbūt arī nākošo gadu…Tas ir projekts- Nacionālais attīstības plāns 2020, ES Eiropas Sociālais fonds
“Kompleksu veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu īstenošana Jelgavas pilsētā, 1.kārta” .


18. oktobrī Jelgavā, pasākums “IERAUGI CITĀDĀK!”, ko organizē Latvijas Neredzīgo biedrības Jelgavas TO sadarbībā ar biedrību “Kultūras un mākslas centrs “Nātre”” un ZRKAC.


Atzīmējot Jelgavas Zonta kluba 20. jubileju-par godu kluba jubilejai Jelgavas pilī aizvadīta arī konference «Sieviete mainīgajā pasaulē».«Konference bija vērtīga – pozitīvi tika novērtēta «zontu» sadarbība ar … sieviešu invalīdu organizāciju «Zvaigzne», informē Jelgavas Zonta kluba pārstāve LLU profesore Baiba Rivža.

www.jelgavniekiem.lv/?act=4&art=41266#
http://www.jelgavasvestnesis.lv/pilseta/godina-jelgavas-medicinas-darbinieces


24.septembrī plkst.10:00 (reģistrācija no plkst. 9:30) Sporta hallē (Mātera iela 44a) Jelgavas pilsētas NVO Sporta spēlēs piedalās mūsu komanda ar 6. dalībniekiem ”Zvaigzne”.


02.09.17. ikmēneša pasākums septembrī ZVAIGZNĒ.

Mūsu Ilga pastāstīs par to, kas ir jauns ir noticis Jelgavā pēc pašvaldības vēlēšanām.

(d)(flower)(gun)
Pēc vasaras darbiem….
ja kas ir ko interesantu uzzinājis, izaudzējis, uztaisījis, iemācījies- lai padalās ar mums…Mēs- čaklās bitītes,(grill) savācām pārtiku pavasarī Rimi lielveikalā Paēdušai Latvijai akcijas laikā, kuru dalīsim un svinēsim jubilejas.


26.08.17. ikgadējais Ratiņnieku festivāls” Mēs – riteņkrēslos Tukumā 2017.” , kas norisināsies 2017.g. 26. augustā, Tukuma pilsētas sporta un atpūtas kompleksā (Lauktehnikā, Kuldīgas ielā 74.).

Festivāla- 1. Mērķis un uzdevumi.

Dot iespēju invalīdiem riteņkrēslos un citiem cilvēkiem ar īpašām

vajadzībām satikties un iziet sabiedrībā.

Atgādināt sabiedrībai par cilvēku ar īpašām vajadzībām esamību un informēt

par to problēmām.

Noskaidrot sportiskākos un aktīvākos cilvēkus ar īpašām vajadzībām mūsu

republikā.2017. 24.-25. augustam Rīgā, Radisson Blu Latvija konferenču centrā, Elizabetes ielā 55.

Starptautiskais Samariešu forums, kas veltīts Samariešu apvienības 25. gadu jubilejai.


05.08.17.CEPURU FESTIVALS ”Zvaigznē” .Vēlams ierasties tajā cepurē, kura tika valkāta visvairāk šovasar
un, ja vispār cepure nav bijusi valkāta, tad uzvelc to šoreiz.

18.07.17- 20.07.17. LSIA ”Aspazija” – ikgada nometne “Ave Sol 2016!” Apšuciemā. Šajās 3 dienās ir milzums nodarbību – visās piedalīties nav iespējams: ir ārstu konsultācijas, nūjošana, vingrošana, priekšmetu gatavošana florista vadībā, vakars pie ugunskura ar ceptām desiņām, dziesmām, humoru. Un kur tad tradicionālā balle!  Šogad tā ir lietussargu balle. Varēs apbrīnot un aplūkot katra dalībnieka izdomu. Uzvar visi! Pie mums visi vienādi labi.”


30. maijā plkst. 9.30. Atpūtas diena ” Pie Ilgas”
Mums katram zvaigzne debesīs ir dota,
Tā kādam spožāk, citam blāvāk mirdz…


Iznācis Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas “Sustento” avīzes pirmais numurs.Avīze iznāks vienu reizi mēnesī, un tajā būs aktuālākā informācija cilvēkiem ar invaliditāti vai hronisku saslimšanu. Katrā numurā būs viena galvenā tēma, ko skatīsim detalizētāk, “Sustento” dalīborganizāciju aktivitātes un iepazīstināšana ar šīm organizācijām un citus jautājumus.


    10.maijā Latvijas Dzelzceļa muzejā no 14.00 līdz 18.00 aicina SUSTENTO, lai nosvinētu organizācijas 15.dzimšanas dienu.

Visu pasākuma laiku viesi ir gaidīti brīvā atmosfērā – lai
saskandinātu glāzes par kopējo prieku un spēju darboties vēl labāk, lai
noklausītos priekšnesumus un arī biedrības ”Zvaigzne” vokālais ansamblis ”Zvaigzne”.


28.04.2017. Pārtikas bankas ”Paēdušai Latvijai”akcija “Rimi” veikalos lielākajās Latvijas pilsētās ikviens iedzīvotājs tiek aicināts līdzās saviem ikdienas pirkumiem piepildīt arī pārtikas paku, lai palīdzētu kādai trūkumā nonākušai ģimenei ar bērniem, pensionāram vai invalīdam, kuru ienākumi ir zem iztikas minimuma.


17. jūnijā svinēsim ievērojamu notikumu – Wings for Wheels 10. dzimšanas dienu! W4W darbība sākās ar pirmo nometni 2007. gada 31.08.-01.09. Kopš tā laika ir pagājuši 10 gadi, un mēs tos gribam nosvinēt kā pateicības svētkus Dievam. No sirds aicinām mums pievienoties katru, kurš šo gadu laikā ir kaut kā bijis saistīts ar Wings for Wheels un vēlas svinēt kopā ar mums. Līdzi ņemiet “groziņu” ar našķiem, ko notiesāt kopā ar citiem jaukiem cilvēkiem.
Vairāk info: http://w4w.lv/w4w-10/


24.04.2017. Sabiedrības integrācijas pārvaldē (Sarmas iela 4). Pasākumā biedrības ”ZVAIGZNE” vokālais ansamblis ”Zvaigzne” uzstāsies ar dziesmām par Latviju ”Latvija- tie esam mēs”.

Skaista mana tēvu zeme, par visām zemītēm:

Plaši lauki, zaļi meži, zili jūŗas ūdentiņi.

Tavā un manā Latvijā dažādu vēju spēkā tuvojas ziedonis . Mēs, Lielupes krastā jūtam to spēku, kas mīt dzimtās zemes dīkstošajos asnos, plaukstušajos pumpuros, putnu dziesmās. Viņu spēkā topam piepildīti ar garaspēku, kas mūs ved pretī Latvijas simtgadei, jo arī mēs būsim tie, kas piedzīvos mūsu valsts pirmās simtgades svētkus.

Šodien šeit un tagad mēs radīsim jums mūsu tēvu zemes, mazās un diženās Latvijas mozaīkas caur melodiju nokrāsām.03.04.2017.Starptautiskajai romu (čigānu) dienai veltīts pasākums.


1.04.17.aprīļa mēneša pasākums, kad atzīmēsim ‘‘apaļo” jubileju Inai. 
Tad vēl ir dzimšanas dienas-
Vita Kalēja 12.04; Dace Baltiņa 08.; un vārda dienas Vijai un Jurim Cunskim.
Esam sagatavojuši Lieldienu dāvanas visiem.


28.03.17. Ekskursija uz Rīgas Motormuzeju.Interaktīvs, pieejams un universāls – šo un vēl citu īpašību dēļ par 2016. gada humānāko ēku tika atzīts Rīgas Motormuzejs, kas ieguva Apeirons lielāko apbalvojumu – Zelta kruķi. To ik gadu saņem objekts, kas atbilst visām likuma prasībām vides pieejamības jomā.


23.03.17.uzkopšanas talka piemājas dārziņos.


27.martā plkst.14:00 Sabiedrības integrācijas pārvaldē (Sarmas iela 4) ciklu „Atbildes uz Jums interesējošiem jautājumiem”. Šoreiz tā ietvaros visiem interesentiem piedāvājam apmeklēt lekciju par veselīgu uzturu un veselīgu dzīves veidu kopumā. Veselīgs uzturs ir vairāku noteikumu kopums, kurus ievērojot, cilvēks var uzturēt sevi gan labā fiziskā formā, gan arī vest veselīgu dzīvesveidu.. bioloģes un uztura speciālistes Diānas Daugavietes lekcija par universālu, pieejamu un efektīvu sistēmu, kā uzlabot un saglabāt veselību ilgtermiņā.


ZVAIGNE Patronesei-Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Senāta sēdē aizvadītajā nedēļā pieņemts lēmums ar LZA Lielo medaļu apbalvot akadēmiķi LLU profesori Baibu Rivžu.

Akadēmiķe B.Rivža apbalvojumu saņems par ievērojamu ieguldījumu sociālo zinātņu atziņu pārnesē, sekmējot Latvijas reģionu attīstību un uzņēmējdarbību laukos, kā arī Latvijas zinātnes telpas pārveidē atbilstoši pasaules tendencēm. B.Rivža ir vienmēr pratusi savienot intensīvu akadēmisko darbu LLU ar sabiedrisko aktivitāti, tai skaitā Latvijas Zinātņu akadēmijā, informē LZA.

LZA Lielā medaļa ir augstākais apbalvojums, ko akadēmija piešķir Latvijas un ārvalstu zinātniekiem par izciliem radošiem sasniegumiem. Balvas pasniegšana un B.Rivžas akadēmiskā lekcija notiks 2017. gada LZA rudens pilnsapulcē.

http://www.jelgavasvestnesis.lv/izglitiba/baiba-rivza-sanems-zinatnu-akademijas-augstako-apbalvojumu


21.martā Jelgavas pilsētas pašvaldības pieaugušo izglītības iestādē “Zemgales reģiona kompetenču attīstības centrs” diskusija-

Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) uzdevumā sabiedrības izpratnes un informētības paaugstināšanas pasākumu stratēģijas izstrādi.kas definē piemērotākās un efektīvākās metodes komunikācijai ar dažādām sabiedrības grupām par pretdiskriminācijas un dažādības veicināšanas pasākumiem.


16.03.17. Vokālais ansamblis ”Zvaigzne” atsāk mēģinājumus pa ceturtdienām. Latvijas valsts meži Sociālās jomas projektā, ko administrē ziedot.lv. Skolotāja Ināra Konrāde.


8.03.17. Starptautiskajā Sieviešu dienā 8.martā plkst. 18. ZZS ielūdz uz  Starptautiskās Sieviešu dienas koncertu Jelgavas Kultūras namā! (ieeja ar ielūgumiem).


04.03.17.martā plkst. 10.30. Pasta ielā 44.
Ievadot gaišo Starptautisko sieviešu dienu 8. martu, ”Zvaigznē” viesosies:
* Rita Vectirāne un Ilga Antuža- vienas no Jelgavas ievērojamākajām sievietēm, kuras sēj svētības ar savu dzīvi ne tikai savai dzīvei, bet arī mums un visiem jelgavniekiem.
(Domes priekšsēdētāja vietniece  sociālo lietu, veselības un kultūras jautājumu programmā. Un Jelgavas pilsētas domes administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvaldes vadītāja un speciāliste darbā ar senioriem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām  . Izmantojiet iespēju ar viņām parunāties. Sagatavojiet un uzdodiet jautājumus).

** sveiksim marta mēneša jubilārus.
***ZVAIGZNE ir sagatavojusi visiem nelielas svētku dāvaniņas.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Starptautiskajā Sieviešu dienā 8.martā plkst. 18. ZZS ielūdz (” uzsauc”)
uz īpaši sagatavotu Starptautiskās Sieviešu dienas koncertu Jelgavas Kultūras namā! (ieeja ar ielūgumiem).

Starptautiskā Sieviešu diena .. tā ir laba iespēja ne tikai sagādāt prieku un apsveikt katram no mums tuvumā esošās sievietes – sievas, meitas, mātes, kolēģes, skolotājas un daudzas citas, bet

arī iespēja paraudzīties ar vērtējošu skatienu uz sieviešu situāciju, lai apzinātos sieviešu ieguldījumu sabiedrības un valsts attīstībā, novērtētu panākumus un saskatītu izaicinājumus.


28.02.17.Ielūgums. Baltic Institute of Social Sciences” Sabiedrības integrācijas fonda uzdevumā šobrīd veic pētījumu par mazāk aizsargātajām sociālajām grupām un personām, kas pakļautas sociālās atstumtības riskam dzimuma, vecuma, invaliditātes un etniskās piederības dēļ. Vēlamies aicināt pārstāvi no Jelgavas sieviešu invalīdu organizācijas “Zvaigzne” uz fokusa grupu diskusiju par šo mērķa grupu atbalstīšanu un integrāciju sabiedrībā. Diskusijā piedalīsies pārstāvji no institūcijām, kas sniedz atbalsta pasākumus un sadarbojas ar attiecīgajām mērķa grupām.


24.02.17. Piektdien ”Diānas dienas galda spēles”. Jautri pavadīsim laiku, spēlējot riču- raču, cirku, ”cūkas” un zolīti.


22.02.17. Memoranda padomes rīkotā konference “Līdzdalība=Partnerība?”


11.02.17. ZVAIGZNE ikmēneša pasākums
Svinēsim arī ”apaļu” jubileju Smaidai un ”pusapaļu” Ausmai.
Ārijai ir dzimšanas un vārda diena, bet tai Ārijai no Agras laukiem vārda diena. Diānai UN Dacei vāda diena. Ciemos būs Valda Sējāne homeopāte. Parunāsim par veselības atjaunošanu un nostiprināšanu ar praktiskiem padomiem, kā uzturēt ķermeņa fizisko mundrumu un labu garastāvokli ik dienu.


19.01.17.pieņemšana pie bīskaps Edvarda Pavlovska, atsevišķs pasākums rīkots tieši aktīvākajām pilsētas nevalstiskajām organizācijām


18.01.17. ciemos „Jaunatne ar misiju” starptautiska starpkonfesionāla Organizācija.


14.01.17. ZVAIGZNEI 18. gadi. Ciemos bija Jelgavas mēra vietniece Rita Vectirāne, SIP vadītāja Ilga Antuža un akadēmiķe Baiba Rivža – ZVAIGZNE Patronese.

dzimsanas_diena


06.01.17. ”Vēja zirdziņš” koncerts


01.01.17 plkst. 09:00 piedalāmies ar dziedāšanu rīta Jaungada Dievkalpojumā Jelgavas Sv. Vienības evaņǵēliski luteriskajā, Sv. Jāņa baznīcā, Jāņa ielā 1. Dievkalpojums sāksies 10.00. un būs (ar dievgaldu). Ralfs Kokins – teoloģijas doktors, LELB mācītājs, LU asoc. prof.